sobota, 1 listopada 2014

Kobiety to czytają!

W dzisiejszym poście słów kilka odnośnie klubu, do którego wstąpiłyśmy jakiś czas temu, i o którym dowiedziałyśmy się całkiem przypadkiem.

Podczas jedej z naszych nieczęstych wypraw do kina otrzymałyśmy w formie gratisu gazetkę zawierającą fragment powieści "W słusznej sprawie". Owy fragment tak bardzo nas zaintrygował, iż postanowiłyśmy wybrać się na zakupy do najbliższej księgarni. Jednak nie było w niej interesującej nas pozycji. W sieci znalazłyśmy stronę klubu KOBIETY TO CZYTAJĄ - jest to dyskusyjny klub książki, pod patronatem którego wyżej wspomniana powieść została wydana. Tam zapoznałyśmy się z innymi tytułami i najchętniej przygarnęłybyśmy wszystkie od razu. W głównej mierze są to książki obyczajowe, jednakże to zbyt krzywdzące by tak bardzo je uogólniać. Gatunki przeplatają się w nich wzajemnie tworząc niesamowicie poruszające historie. Zdobywszy kartę klubową, skusiłyśmy się na dwie książki. Gdy tylko nasze grafiki nie będą tak napięte, chętnie weźmiemy się za kolejne.




Momo & Nana

2 komentarze:

  1. Może to błędne założenie, ale książki dla kobiet kojarzą mi się tylko i wyłącznie z romansami, za którymi nie przepadam, więc sama nazwa klubu już mnie odrzuca. Może napiszecie coś więcej o samych książkach jakie przeczytałyście, by zmienić to moje staroświeckie nastawienie? xD

    OdpowiedzUsuń
  2. Mi za to obecnie książki dla kobiet kojarzą się z feminizmem nie wiem czemu :P Czekam na jakieś recenzje odnośnie tych tytułów :)

    OdpowiedzUsuń